Vadeli Kümes Kurulumu İçin Fiyat Alınız
Ataks Tavuk

bu tavuğun aşı karnesi mevcuttur.

Sipariş ve Bilgi İçin 
05070788797 
ARAYIN

Firma olarak canlı satışını yaptığımız yumurta tavukları arasında sıklıkla tercih edilenlerden bir tanesi de Ataks adı verilen tavuklarımızdır. Aşı karnesi de mevcut olacak şekilde sağlıklı ve bakımlı şekilde satın alma şansı tanıyoruz. Firmamızdan 2-3-6-9 ay aralığında bulunan taksit imkanları ile de alışveriş yapabilirsiniz.

Sık yumurta almak isteyenler için önerdiğimiz, Türkiye'de ıslah edilmiş bir tür olan Ataks tavuk almak için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Doğal ve organik şekilde yumurta almak isteyenler firmamızdan bu tavukları tercih edebilirler. Bakımı ve diğer detayları konusunda da alanında uzman ekibimizden satın alma işlemleri sırasında bilgi edinme şansınız da vardır.

Nasıl Bir Tavuktur?

Bakımı kolay, verimlilik açısından oldukça yüksek bir kategoride bulunan bu tavuk türü için ortalama yumurta verme süresi 4 veya 5 aylık olduğu zaman olarak belirtilebilir. Firmamızdan alacağınız bu tavukların tamamı bakımlı ve aktif şekilde yumurta veren tavuklardır. Bir başka ifade ile ortalama 18 veya 20 haftalık olduklarında yumurta almaya başlamanız için bir engel bulunmaz.


Neler Önemlidir?

Çiftliğimizden almak istediğiniz bu tavuklar oldukça sağlıklı ve yumurta verimi yüksek olacaktır. Bakımlarını yapıyor ve aşı karneleri ile birlikte satışlarını gerçekleştiriyoruz. Bu tavuklarla alakalı olarak satış temsilcilerimizden de yeterli bilgileri alabilirsiniz.

Ataks Tavuk ıslah çalışmaları sonucu tescillenen Türkiye'nin yumurtalık tavuğudur. Salma tavukçuluk, doğal organik yumurta üretimi için ülkemizde beslenilmektedir.

Ataks tavuk kaç ayda yumurtlar?

Ataks tavuk ortalama 4-5 ayda yumurtlar. Yumurta verimi yüksektir.

Ataks tavuk gurk olur mu?

Ataks tavuk gurk olur mu diye endişe eden insanlar bu tavukların zamanı geldiğinde ve folluklarında yumurta olduğunda gurka yattıklarını ve iyi bir anne olduklarını gözlemleyebilirler. Ancak Ataks tavuk cinsine özgü bir horoz cinsi bulunmadığı için çıkacak olan yavrular 1. kan yavru olmayabilir.Ataks tavuk günde kaç gram yem yer?Ülkemiz şartlarında Ataks Tavuk un günlük yem tüketimi 120/125 gr dır. Bu miktar tavuğun cinsine, yemlik siste- mine, yem kalitesine, kümesin sıcaklığına bağlı olarak farklı- lıklar gösterir. Ayrıca Pelet ve Granül yemi ince yeme göre daha severek yerler.

Neden Çiftliğimizden Almalısınız?

Haftalık olarak 4 farklı kümeste üretimini yapıyoruz. Üretimlerinde sağlık ve hijyen koşullarına dikkat ettiğimizden dolayı verimlerini engelleyecek bir durumla karşı karşıya kalma şansınız da olmaz. Veterinerlerimiz tarafından yapılan kontroller ile denetimli bir şekilde yetiştirilirler. Satın almaya karar verdiğiniz andan itibaren iletişimde olabilir ve her konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bakımları düzenli bir şekilde yapıldığından dolayı aklınızda herhangi bir soru işareti olmadan satın alma işlemlerinizi firmamızdan yapabilirsiniz.

Bakım Koşulları Nasıldır?

Bu tür tavuklardan verim almak ve yumurta tavuğu olarak kullanmak için bakım konusunda dikkatli olunmasını öneriyoruz. Bu tavukların bakımlarının yapılması konusunda veteriner desteği ile çalışıyoruz. Ataks türü için yemlerin seçimi önemlidir. Bahçe tavuğu olmasından dolayı da gezinmesi için yeterli alanın olması gelişimi için gereklidir. Bir başka konu ise kümeslerin uygun seçilmesidir.

Çiftliğimizde farklı 4 kümeste bakım ve büyüme işlemlerini yerine getiriyoruz. Yemlerin belli aralıklar ile verilmesi ve su ihtiyaçlarının da karşılanması gerekir. İklime uygun olacak şekilde bakılması konusunda da firmamız gibi dikkatli davranılması önerilir. Çiftliğimizden aldığınız tavukların bakım koşullarını sağladığınızda kesinlikle memnun kalırsınız.

 • Ataks Tavuk(atak-s) ırkı Ankara Araştırma da (tae) geliştirilen verimi yüksek yumurta ırkı ve bahçe tavuğu dur.
 • Tavuk araştırma nın uzun zaman ıslah çalışmaları sonuçu tescillenen Türkiye nin yumurtalık tavuk ırkı dır.
 • Ataks Tavuk ortalama 18/20. haftasında yumurtaya girmekte dir.
 • Bu salma tavukçuluk ta 19 ila 21 hafta olarak değişebilmekte dir.
 • Ataks tavuk genel anlamda doğal yumurta üretimi salma tavukçuluk ve organik yumurta üretimi için ülkemizde kullanılmakta dır.
 • Ataks Tavuk tam bir bahçe tavuğu ve aktif yapıya sahip olduğu için salma tavukçuluk ta verimli sonuçlar elde edilmekte dir.
 • Ataks TavukAtaks Tavuk ları salma tavukçuluk doğal yumurta üretiminde yıl yıl da ortalama 250/270 adet yumurta verimi vermekte dir.
 • Bu verim miktarı bakıma iklim şartlarına göre de değişmekte dir.
 • Ataks Tavuk alırken en çok dikkat edilmesi gereken konu ise 1. kan olması dır.Her siyah tavuk ataks tavuk anlamına gelmez.1. kan olmadıkça gerçek ataks verimi ve özelliklerini alma şansı yok tur.
 • Ataks Tavuk (atak-s) un yumurta rengi krem ,açık kahve,pembemsi karışık renklerde dir.
 • Ataks Tavuk un günlük yem tüketimi 120/125 gr dır.
 • Ataks Tavuk ları ortalama yumurta ağırlıkları 64/70 gr dır.
 • Firmamız Ataks Tavuk üretimi ni 4 ayrı kümes de haftalık 15.000 adet kapasite ile yapmakta dır.
 • Veteriner kontrolünde yetiştirilen Ataks Yarka lar 1. kan olarak profösyönel kümeslerimizde tüm kontrolleri yapılarak yetiştirilmekte dir.


Nasıl Ataks Tavuğu Alınmalıdır?

Çiftliğimizde satışını yaptığımız tavukların tamamı ilk kan yani karma olmayan tavuklardır. Tavuktan verim almak için bu detay oldukça önemlidir. Çünkü birinci kan olmayan bir tavuktan alacağınız verim düşebilir. Verimini ve özelliklerini korumasına dikkat ettiğimizden dolayı bu konuda kesin bilgi veriyoruz. Satın alacağınız tavuklardan elde edeceğiniz yumurtaların rengi krem veya kahverengi tonlarında olacaktır. Satışını yaptığımız ve oldukça yüksek müşteri memnuniyeti ile geri dönüş sağlanan bu cins için ortalama yumurta ağırlıkları 70 gram civarındadır. Çiftliğimizde haftalık 15 bin kadar üretimini yaptığımız bir türdür.


Ataks Tavuk hakkında ve satış için tüm sorularınızı irtibat telefonlarımızı arıyarak müşteri temsilçilerimizden bilgi alabilirsin..


-------------------

ATAKS TAVUK YUMURTA VERİMİ NASIL? | ATAKS TAVUKTA NE KADAR PARA VAR? | ATAKSIN ÖZELLİKLERİ NELER?


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Ataks Tavuk

Kredi Kartına 2-3-6-9 Taksit İmkanı

Sipariş Formu

Satın alabilmek için asgari adet: 100