Vadeli Kümes Kurulumu İçin Fiyat Alınız

Salma Tavukçuluk Çadır Kümes Kurulumu

Çadır Kümes Kurulum

İşletmemizde hizmetini verdiğimiz alanlar içerisinde yer alan hobi kümeslerinin yanında büyük ölçekli işletmelere de imkanlarımızı sunuyoruz. Evlerinizde ya da kendi bahçelerinizde büyük ölçekli tavukçuluk ve organik yumurta üretimi yapmak istiyorsanız, bizleri tercih edebilirsiniz. Müşterilerimize 500, 1000,1500 ve 2000 tavuk kapasiteli çadır kümes tavuk çiftliklerinin kurulumunu sağlıyoruz. Birinci kalite çadır brandası kullanımı sağladığımız çiftliklerinizde, kaliteyi hiçbir zaman elden bırakmıyor, sağlıklı ve organik üretiminizi destekliyoruz.


Çadır Boyutunun Seçimi

Hizmet alacağınız çadır çiftliklerinin büyüklükleri üç farklı noktaya temas etmektedir. Müşterilerimiz, genellikle kendilerine uygun olan çadır türünü ararken, bu üç referans noktasından araştırmaya başlar.

Çadırlarınızın büyüklüğüne karar verirken:

  • Kurulacak alana göre,
  • Tavuk adedine göre,
  • Bütçeye göre

Birincisi, evlerinizin ya da bahçelerinizin büyüklüğüne göre çadır seçimi yapabilirsiniz. İkincisi kaç adet tavuk bakımı yapmak istediğinize göre seçim yapabilirsiniz. Bu seçim içerisinde elde edilecek et ve yumurta miktarını da ekleyebilmektedir. Üçüncüsüyse, tamamen bütçeniz odaklı düşünerek tavuk çiftliği hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Üretimini ve montajını sağladığımız tavuk çiftliklerimiz, küçük ölçekli üretimler yerine organik yumurta satışına başlayacak kişilere tavsiye edilmektedir. Dilerseniz organik gezen tavukları etlik olarak da sipariş edip üretebilirsiniz.


Özel Çadır Kumaşı

Çadırların içerisinde kullandığımız malzemelerimiz arasında en önemlisi, izolasyon ürünlerimizdir. Kış aylarında hayvanlarınızın üşüyerek telef olmaması için özel üretim çadır brandası kullanımı sağlıyoruz. Böylece sağlıklı ve kaliteli yumurtaları elde edebiliyorsunuz. Bunun yanında çadırlarımızda gün ışığından faydalanmak için pencereler oluşturuyor, giriş çıkışlarınızı kolaylaştırmak için de kapı alanları bırakıyoruz.

Özellikle hayvanların giriş çıkışını sağlamak için tavuk kapıları alanları da belirliyor, kolayca çadır içine ulaşım sağlıyoruz. Profiller üzerine giydirilerek kullanıma hazır hale gelen çadırlarımız, 500 ile 1500 aralığında tavuk bakmak için son derece uygundur.


Yemlik ve Ekipmanlar

Yemlikler ve ekipmanlar, çadır içerisinde doğru ve hesaplanmış şekilde yerleştirilmelidir. Bunun sebebi, her hayvanın yeme ve suya ulaşabilmesini sağlamaktır. Tavuklarınızın gezebileceği alan içerisinde bulunan, tavandan sarkıtılarak sabitlenmiş yemliklerimiz, sitemiz üzerinde iki çeşit olarak hizmet vermektedir.

Birinci yemliğimiz otomatik, ikincisi de plastik askılıdır. Kaç adet tavuk bakacağınız ve yem ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca özel suluk sistemleriyle, hayvanların hiçbir zaman susuz kalmaması sağlanmakta, her birine eşit yaşam koşulları sunulmaktadır. Etlik ve yumurta tavuklarından, beslediğiniz cinse göre yem siparişi vermeniz gerekir. Bu yemler, özellikle hayvanlarınızın etini ya da yumurtasını beslemesini sağlamaktadır.


Havalandırmanın Önemi

Bizler, evlerimizi bile havalandırmadığımızda boğuluyor gibi hissediyoruz. Çadır içerisinde yaşayan, bir sürü türdeşiyle aynı yerde yaşayan tavuklarınızın da havalandırmaya ihtiyaç duyması kaçınılmaz olacaktır. Özel havalandırma sistemlerimiz sayesinde, içerideki havanın sürekli değişmesi, sağlıklı ve oksijeni bol havanın solunması sağlanmaktadır. Sağlıklı hava soluyan ve gezen tavukların hem etleri, hem yumurtaları son derece lezzetli olmaktadır. Pazardaki satışlarınızda da öne geçmenizi yumurtalarınızın lezzetiyle sağlayabilirsiniz. İzolasyon sağladığımız çadırlarda, aynı zamanda kış aylarında düşen yağmur ve doludan da korunma imkanı sağlıyoruz. Hayvanlarınızın sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerine vesile oluyoruz.


Folluk ve Tüneme Çıtası

Çadır içerisinde, üretim yaparken hayvanlarınızın en çok kullanacağını folluk ve tüneme çıtası, üretimin devamlılığı için hayvanlarınıza sunulmalıdır. Yumurtaların üzerine yattıkları folluk alanı, yemeklerini yedikten sonra günlerini geçirdikleri tüneme çıtası, son derece önemli bir hizmet vermektedir. Ayrıca özel havalandırma sistemi sayesinde, dışkılar ve idrar koku yapmadan toplanabilmektedir. Hayvanlarınız için özel bir alan yaratmak, onların mutlu olurken sizlere yumurta üretmesini istiyorsanız, işletmemizi tercih edebilir, hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.