Vadeli Kümes Kurulumu İçin Fiyat Alınız

Gezen Tavuk Yumurtası Üreticisi Olmak İstiyorum

1. Adım Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavukçiftliği olan firma ürünleri tamamen organik ve doğal ürünlerden oluşmaktadır.Tavuk çiftliğinin nasıl kurulması gerektiği konusunda önemli bir emsal olanfirma, tavuk yetiştiriciliği konusunda oldukça tecrübelidir. Kullanılan her yemkaliteli, tavuklar ise salma olarak üretilmektedir. Peki, tavuk çiftliği kurmak için neler gerekir?


Neden Tavuk Çiftliği?

Etürünlerine en iyi alternatif olan tavuk ürünleri, talebi en fazla olan birhayvancılık alanıdır. Bu nedenle yeterli arz miktarının sunulması adına tavukçiftlikleri kurmak oldukça önemlidir. İthalat ve ihracat hacmini büyütmek,üretim kapasitesini artırmak ve daha sağlıklı besicilik konuları için tavukçiftliğinin önemi büyüktür. Tavuk eti ve yumurtasında kalite sağlamak adınabazı yetiştirme kriterlerine dikkat etmek gereklidir. Tavuk firması tarafındankurulan çiftlik bünyesinde yoğun üretim kapasitesi mevcuttur.


Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Nelereİhtiyaç Duyulur?

Tavukçiftliği kurmak ve üretimi verimli hale getirmek için uzun süren çalışmalaraihtiyaç vardır. İşini sevgiyle yapan firma bu anlamda programlı bir çalışma veişinin uzmanı ekibe sahiptir. Tavukların yemlenmesi, çiftlik bakımı, pazarlamagibi bazı önemli kriterler kurulan tavuk çiftliğinin daha fazla tüketiciyeulaşmasını sağlayan etkenlerdir.


Tavuk Çiftliği Planlaması

Tavukçiftliği kurulumunda maliyet, çalışma süresi, üretim kapasitesi ve karlılıkdüşünülmesi gereken konular arasındadır. Yeni hedefler doğrultusunda belirlisüre sabırla ve azimle çalışma yapan firma, günümüzde en büyük üretimçiftliklerine sahiptir. Tavuk çiftliğinde yapılacak olan planlamalar belirliperiyotlarda karlılık olarak hesaplanmalı ve hedefe yönelik olmalıdır.Eksiklerin belirlenmesi, yatırım maliyeti gibi hususlar ya da bilinen firmamarkasının ismi ile üretim yapmak karlı olabilir.


Tavuk Çiftliği Finansmanı

Tavukçiftliği kurmak için finansman ihtiyacı önemlidir. Aksi durumlarda krizplanlaması yapılması oldukça önemlidir. Tasarruflar, maliyetler, acil durummaliyetleri ve diğer masraflar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu konudaçiftlikler için devlet tarafından destekli kredi olanakları ve çiftçiliğeyönelik banka kredilerinden yararlanılabilir.


Tavuk Çiftliği Deneyimi

Tavukçiftliği finansmanı kadar üretim konusunda tecrübe oldukça önemlidir. Yıllarıntecrübesi ile firma ürünlerini uzman eller ile gerçekleştirmektedir. Bu anlamdaprofesyonellik birden olabilecek bir durum değildir. Sabırla, daha fazlaüreterek ve müşteri memnuniyetini sağlayarak oluşturulması gereken durumlarvardır. Zamanla tavuk ürünlerinin kalitesi, müşteri memnuniyeti ve talep firmaürünlerinin tercih edilmesinde etkili olmuştur.


Kümes Tavukçuluğu

Kümestavukçuluğu kapalı çiftlik alanında yapılabilen, makine gerektiren birtavukçuluk olup, firma ürünleri arasında talebe göre bulunan ürünlerdir. Kümesve çiftlik tavukları arasında elbette farklılıklar vardır. Her iki yöntemde detavuk ürünlerini tamamen doğal olarak üreten firma, kaliteli yemkullanmaktadır. Tavuğun kaliteli olması için; beslenmesi, bakımı ve kalitelimalzemeler kullanılmalıdır. Bu konuda firma tarafından tüm ürünler büyük birustalıkla üretiliyor.


Mera Tavukçuluğu

Tavukçiftliğinde yetiştirilen tavuklar, salma usulü ile gezen ve daha doğalbeslenerek kaliteli ürünler veren tavukçuluk alanıdır. Firmanın kurmuş olduğutavuk çiftliğinde kullanılan makineler son derece teknolojik ve kaliteliyemlerden oluşan alanlardır.


Tavukların Sağlıklı Olması

Tavuklarınsağlıklı olması, birinci sınıf ürünler elde etmek adına önemlidir. Tavuk firmalarıarasında, üretim tesisi ile tavuk ürünlerinden üst düzey verim alınmaktadır.Tavukların sağlıklı ve organik ürünler vermesi adına koşullarının bazıkriterlerde olması gerekir.

Bunlar;

  • Kümes kurulması
  • Tünek, yumurtlama bölümü
  • Yemlik
  • Suluk
  • Tavukların gezme alanı
  • Kuluçka makinesi
  • Yumurta üretim ekipmanları

Bu detaylarve daha fazlası firma üretim çiftliğinde yeteri kadar karşılanıyor. Kurulankümeslerin bakımı düzenli olarak her gün yapılıyor. Belirlenen zamandilimlerinde yemleme ve temiz su ihtiyaçları karşılanıyor. Kapalı kümesalanlarında strese giren tavuklar sürekli gezme imkânı buluyor. Stres altındaolmayan tavuklardan ise verimli ürünler alınıyor.


Salma Tavuk Irkları

Gezen, doğaltavuklar arasında; ataks, lohman ve pleymut gibi cinsler bulunmaktadır. Butavuk ırklarından üretilen yumurtalar kaliteli üretime uygundur. Firmatarafından büyük yatırım ile kurulan tavuk çiftliğinde kaliteli tavuk türleribeslenerek üretim yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzeme, makine ve ekipmankaliteli, teknolojik malzemelerdir.

Tavuklarıncivciv aşamasında özel yemlerle beslenmesi sağlıklı büyümelerine destekolmaktadır. En önemlisi ise alanlarının geniş ve gezilebilir olması stresyaşamadan tavukların zamanlarını geçirmesini sağlar. Hızlı büyümek yerine dahayavaş büyüyerek sağlıklı bir üretim elde edilir. Tavuk ürünleri üretimkapasitesi geniş olan firmanın, gerekli tüm belgeleri bulunuyor.


Tavuk Çiftliğinde Bakım

Bir tavukçiftliğinde olması gereken tüm bakım firma tarafından düzenli olarak yapılıyor.Tavuk çiftliklerinde yaşanan hastalıkların oluşma nedenleri bakımeksikliklerinden kaynaklıdır. Dolayısıyla su ihtiyaçları temiz ve günlük olarakkarşılanmalıdır.

Aksi haldediğer çiftliklerde olduğu gibi bakteriler çoğalabilir ve tavuklarınhastalanması kaçınılmaz olur.

Tavuklarındaha sağlıklı olması adına özenle temizleyerek hijyeni elden bırakmayan firma,sağlıklı ürünleri tüketicilere sunmaktan mutluluk duyuyor. İnsan sağlığınayönelik gıda üretimine uygun, Avrupa Standartlarına ve gıda için gerekli tümyönetmeliklere uygun üretim yaparak tüketici talebini her geçen gün karşılıyor.

Üretimkapasitesini artırmak adına yeni çiftlikler kuran, kapasitesini genişleten vetavuk alanında daha ileri teknolojiden yararlanan firma ürünleri bu nedenleyoğun talep görüyor. Tavuk çiftliğinde kullanılan yemler ise ambalajlı,kaliteli ve birinci sınıf yemlerden oluşuyor. Tavuklara ve civcivlere en uygunyem kullanılarak, tavukların daha sağlıklı büyümesi hedefleniyor. Dilerseniz bizi arayabilirsiniz.

 

Çadır Kümes Kurulumu İlgili Bİlgi